24 marca 2024 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 24 marca 2024 - VI niedziela Wielkiego Postu

- Niedziela Palmowa

 


Msze św. w kościele Dominikańskim będą odprawiane w niedziele o godzinie 7.00 od pierwszej niedzieli maja tj.05.05.2024.  Rozpoczniemy nasze spotkania modlitewne od miesiąca maryjnego


2. Kancelaria Parafialna czynna tylko do W. Środy włącznie, Od W. Czwartku będzie nieczynna aż do wtorku poświątecznego. 


3. Przed Wielkim Piątkiem prosimy o zadbanie o krzyże i kapliczki przydrożne.


Liturgia Triduum Paschalnego i Wielkanocy 28 marca – 1 kwietmia 2024 r.

Wielki Czwartek – 28.04.2024 - pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18,00 będzie sprawowana przez kapłanów w intencji dziękczynnej za dar sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Podc. Podczas Liturgii jak zwykle od kilkunastu lat – obrzęd obmywania nóg 12 panom. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do tzw. ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie - czas opuszczenia i trwogę konania. Adoracja do g. 21,00. 

Wielki Piątek – 29.03.2024 - w tym dniu nie ma Mszy św. Gromadzimy się o godz. 18,00 na    Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii św. Kończy się złożeniem P. Jezusa do Grobu. O g. 15,00 Godzina Miłosierdzia Bożego z Koronką do Miłosierdzia Bożego,. 

Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych katolickich miejsc kultu w Ziemi Świętej. Po liturgii czuwanie modlitewne przy Grobie Pańskim do godz. 22,00. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy.

Wielka Sobota – 30.03.3034 - adoracja P. Jezusa w Grobie od godz. 8,00 do 22,00.           

Święcenie  pokarmów w Wielką Sobotę od 9,00 do 13,00 co pół godziny i po południu o 16,00 i 16.30. W tym czasie także będzie okazja do spowiedzi (9,00 -12,30). W czasie wieczornych liturgii w Wielki Czwartek, W piątek i sobotę jest to też okazja do chwilowej choćby adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przy Grobie Pańskim. Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się od godz. 19,00 obrzędem poświęcenia ognia. Na liturgię światła przynosimy świece, Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Eucharystia - uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22,00. 


Niedziela Wielkanocna – 31.03.2024 – Procesja Rezurekcyjna o godz. 6,00 i Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego - W Wielkanoc nie będzie Mszy św. o godz. 7,. Pozostałe Msze św. o godz. 9,00; 11,00; 17,00. 


Poniedziałek Wielkanocny – 01.04.2024 - Msze św. tak jak w niedziele o o godz. 7,00; 9,00; 11,00; 17,00

* Zapraszam orkiestrę dętą  "Brestivia" z BCK do uświetnienia rezurekcji. Za życzliwość bardzo dziękuję. 

• Zapraszamy jednostki Straży Pożarnej z terenu naszej parafii, by tradycyjnie czuwali przy Grobie Pańskim i wzięli udział w procesji rezurekcyjnej. Już dziękuję za ich obecność i życzliwość. Po Rezurekcji strażaków naszej Parafii zapraszam na żurek wielkanocny do Sali w Urzędzie Gminy Brześć Kujawski. 

• Prosimy asystę i dzieci do sypania kwiatów do udziału w procesji. Zachęcamy rodziców do przygotowania dzieci z kl. 1 - 5 do sypania kwiatów i udziału w asyście w Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa na rezurekcji o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do asysty. 


5. Dnia 13 kwietnia na Jasnej Górze jest dziękczynne spotkanie naszej Diecezji za czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczysta Msza św. o godzinie 11.00. Zapisywać się można u Pani Teresy Ochmańskiej. Możliwe że ten wyjazd będzie zorganizowany jako wyjazd pielgrzymów całego naszego Dekanatu. Zapraszamy. 


6. Na poniedziałek na godzinie 10.00 przed południem zapraszamy chętne osoby do rozpoczęcia ubierania Grobu Pańskiego. Kontynuować będziemy wieczorem po mszy św. gdzieś około  godziny 18.00 Też zapraszam chętnych


7. Zapowiedzi Przedślubne

Radosław Łatacz. Zam. Bogaczewo Par. św. Andrzeja Boboli Rydzewo i Kinga Łatacz z /d Pałczyńska, ul. Reymonta- Brześć Kujawski ( zap.3) 

Paweł Sobczak, zam. Brześć Kuj. Ul. Krakowska i Paulina Małgorzata Kobylińska, ul. Grabowa Siedlce, Parafia Miłosierdzia Bożego w  Siedlceach ( zap. 3)

Matusiak Łukasz, Kawaler zam. Mielno 10, Parafia Chodecz; Aleksandra Pańka. Panna, zam. Rzadka Wola 28. Parafia tutejsza  zap/ 2


8. Nie mam tę chwilę decyzji co do możliwości wycinki drzew na Cmentarzu. 


9. Za obecność i przygotowanie Drogi Krzyżowej na Naszym Cmentarzu wielkie podziękowania. Przede wszystkim wielkie podziękowanie za waszą bardzo liczną obecność. Bóg zapłać


10. W tym tyg. odeszli do wieczności: Władysław Sikorski, l.92. zam. Rzadka Wola, Brześć Kujawski, Stefania Becińska. L, 76, zam. Ul. Kujawska, Brześć Kujawski; Zbigniew Uniżycki, l.77. zam. Ul. Głucha, Brześć Kujawski, Mirosław Kamiński, l/ 62, zam. Ul. Traugutta, Brześć Kujawski, W intencji zmarłych. …Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie


INTENCJE MSZALNE:


Poniedziałek 25.03.2024

Godz. 7.00 + Barbara Zielińska- int. Teresy i Karola Goździeckich     

Godz. 17.00 1) +  Walerian Dubiniec- int. żony z rodz.

                     2) + Zofia, Teodor Chybcińscy

                    3) + Jan Kubik (37 r.śm.) – int. syna Mariusza z rodz.


Wtorek 26.03.2024

Godz. 7.00  + Janina Szymańska- int. syna Piotra z rodz.

Godz. 17.00 1) + Zofia Kierzek- int. rodz. Andrzejewskich

                     2) + Marian Ciupalski(31 r,śm.) Anna i Wojciech Ciupalscy

                      3) + Jan Barański- int. sąsiadki Ireny Lorenc


Środa 27.03.2024

Godz. 7.00  + Krystyna Kaźmierczak-int. siostry Wacławy z rodz. 

Godz. 17.00 1) + Janusz Laskowski- int. chrześniaczki Ani z rodz.

                     2) + Zbigniew Czarnecki- int. siostrzeńca Patryka z  Niną

             3) + Józef Muraczewski – int. wnuków Mateusza i Maćka


Wielki Czwartek 28.03.2023

Godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Czwartku- Dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii


Wielki Piątek 29.03.2024

Godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku – Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża


Wielka Sobota 30.03.2024

Godz. 19.00 Liturgia Światła  


Niedziela Wielkanocna 31.03.2024

Godz. 6.00   Rezurekcja   Za Parafian

 Godz. 9.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i jej rodziny

Godz. 11.00  + Wanda ( 7 r.śm.) Kazimierz Bartczak- int. dzieci 

Godz. 17.00  + Marianna Przybył - int. Haliny i Romana Bachora z rodziną


Poniedziałek Wielkanocny

Godz. 7.00 + Barbara Pałczyńska – int. siostrzeńca

Godz. 9.00   W pewnej Intencji

Godz. 11.00  1) + Arkadiusz Mętlewicz ( 13 r.śm.)

                      2) + Adam Żebrowski – int. żony i córek Moniki i Małgorzaty

Godz. 17.00 + Kunegunda Pawłowska – int. siostrzeńca z rodz.