17 marca 2024 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 17 marca 2024 - V niedziela Wielkiego Postu


1. Kancelaria Parafialna czynna rano we wtorek, czwartek godz. 7.30-8.00 i po południu od poniedziałku do piątku godz. 15.30-16.30. Zapraszamy


2. W okresie wielkiego postu wraz z Towarzystwem Sportowym Olimpia nasza Parafia będzie organizowała zbiórkę artykułów spożywczych, chemicznych pod hasłem „Paka dla Brześciaka” Zbiórka będzie się odbywała w naszym Kościele, gdzie będzie można te produkty przynieść. W tą zbiórkę włączą się dzieci i przedszkolaki ze szkół podstawowych w Brześciu Kujawskim. Zbiórka potrwa do 24 marca b.r.. 


3. Na kwiaty do Grobu Pańskiego, który w tym roku będziemy przygotowywać w naszym kościele będzie można złożyć w Niedzielę Palmową na tac podczas każdej Mszy św. Oczywiście jeśli ktoś chce wesprzeć ten cel indywidualnie będzie można to zrobić. Chciałbym, żeby Grób Pański też wyglądał okazale i wyjątkowo jak ostatni wystrój Bożonarodzeniowy.   


4. W najbliższy wtorek na Mszy św. o godzinie 17.00 podziękowanie za roczną peregrynację obrazu Matki Jasnogórskiej w naszej Diecezji Włocławskiej. Serdecznie zapraszamy


5. Za  tydzień w sobotę 23marca będziemy starali zrobić drobny krok w kierunku budowy chodnika na cmentarzu. serdecznie zapraszam na godzinę 9.30 do pomocy chętne osoby. Teraz będziemy starli się wykorzystać materiał, żeby w najbardziej właściwym miejscu ułożyć chodnik zapewniający łatwy i czysty dostęp do mogił naszych zmarłych.


6. Jak co roku będzie w tym roku również konkurs Palem w niedziel palmową.. Zachęcamy Wszystkich, szczególnie najmłodszych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Gromadzimy się przy kościele Dominikańskim o godzinie 10.30 i stamtąd jak co roku po odczytaniu Ewangelii ruszamy w procesji do Kościoła Parafialnego. Serdecznie zapraszam 


7. Droga krzyżowa na zewnątrz kościoła  w tym roku będzie  miała miejsce na Cmentarzu Parafialnym w piątek przed niedzielą Palmową czyli 22 marca. Zapraszam na godzinę 16.30. O tej godzinie zaczynamy nasze nabożeństwo Pasyjne na Cmentarzu, żeby zakończyć je Mszą świętą w kaplicy. Serdecznie zapraszam. 


8. Zapowiedzi Przedślubne

Radosław Łatacz. Zam. Bogaczewo Par. św. Andrzeja Boboli Rydzewo i Kinga Łatacz z /d Pałczyńska, ul. Reymonta- Brześć Kujawski ( zap.2) 

Paweł Sobczak, zam. Brześć Kuj. Ul. Krakowska i Paulina Małgorzata Kobylińska, ul. Grabowa Siedlce, Parafia Siedlce ( zap. 2)

Matusiak Łukasz, Kawaler zam. Mielno 10, Parafia Chodecz; Aleksandra Pańka. Panna, zam. Rzadka Wola 28. Parafia tutejsza  zap/ 1


9. W tym tyg. odeszli do wieczności: Artur Urbański, l/ 56, zam. Kraszewo-Czubaki, Zakład Opieki zdrowotnej, Jan Krasiński, l. 77, zam. Krakowska Brześć Kujawski, Anna Budzińska, l. 88 zam. Traugutta Brześć Kujawski, Krzysztof Szabela l. 61, zam. Stary Brześć, Brześć Kujawski, i Jerzy Fijałkowski, l/ 87, zam. Mickiewicza Brześć Kujawski W intencji zmarłych. …Wieczny Odpoczynek Racz im dać PanieINTENCJE MSZALNE:


Poniedziałek 18.03.2024

Godz. 7.00 + Stanisław Ptaszyński ( 48 r.śm.) int. wnuka       

Godz. 17.00 1)+ Barbara Zielinska - int. bratanka Tomasza z rodz.

                     2) +Dominik Podlewski (2 r.śm.) – int. Tomasza i Piotra Mierzejewskich z rodzinami

                    3) + Franciszka Przyysz- int. Doroty Musińskiej z dziećmi


Wtorek 19.03.2024

Godz. 7.00  + Mieczysław Chwiałkowski ( 32 r.sm.)

Godz. 17.00 1) + Elżbieta Zielińska, za zmarłych z rodz. Zielińskich  i Figasów 

                     2) + Józef Nowacki

                      3) + Helena, Józef Walczak – int. rodziny


Środa 20.03.2024

Godz. 7.00  + Paweł Tymiński – int. rodz. Ozimińskich 

Godz. 17.00  1) + Janina, Marian, Tadeusz, Stanisław i Bogdan Rogaccy

                     2) + Teresa Woźniak – int. siostrzenicy Anity z rodz.

              3) + Darmiła Humańska – int. rodz. Przybysz z Rabinowa


Czwartek 21.03.2023

Godz. 7.00  +Jerzy Grabowski – int. sąsiadów Grzelaków

Godz. 18.00 1) + Krystyna Spychała- int. syna Andrzeja z rodz.

                      2) + Dariusz Budziszewski

                   3) + Stanisława Gołębiewska- int. Agnieszki i Marcina Żydczak


Piątek 22.03.2024

Godz. 7.00 + Mariusz Łukaszewski- int. rodz. Budziszewskich Katka i Adamskich

Godz. 16.30   Droga Krzyżowa na Cmentarzu 

Godz. 17.00 1) + Olek Paweł( 7 r.śm.)

                      2) + Teresa Trawińska – int. rodz. Kapuścińskich

                      3)+ Mieczysław Krygier – int. bratanicy Basi z rodz.


Sobota 23.03.2024

Godz. 7.00 + Marek Orzechowski – int. sąsiadów Budziszewskich Pudrzyńskich i Kubiak

Godz. 17.00   1)+ Artur Michalak ( 1 r.śm.)

                2) + Leszek Kobus ( 10 r.śm.) – int. żony i dzieci z rodz.

                   3) + Stanisław Glonek (1 r.śm.) int. rodz. 


Niedziela 24.03.2024

Godz. 7.00   + Jan Budzyński, Kunegunda Zalesińska

Godz. 9.00  Za Parafian

                    + Cecylia, Szczepan, Stanisław za zmarłych z rozdz. Gotówków i Stasiaków

Godz. 11.00  1)+ Stanisław Glonek ( 1 r.śm.)

                    2) + Józef, Mariusz Wojciechowscy- int. żony i dzieci

Godz. 16.30  Gorzkie Żale

Godz. 17.00  1)+ Józef Nowicki ( 24 r.śm.) Helena i Stefan Nowicki