Popielec 2021

W środę 17 lutego - Środa Popielcowa, rozpoczęliśmy tegoroczny Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz abstynencja od napojów alkoholowych. Obrzęd posypania popiołem (z palm pobłogosławionych w niedzielę palmową ubiegłego roku) odbył się podczas Mszy św. o godz. 9,00; 15,30 i 17,00.

Czytaj więcej: Popielec 2021

MB Gromnicznej

We wtorek 02 lutego uroczystość Ofiarowania Pańskiego zwana też Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o 9,00; 15,30; 17,00. W tę uroczystość przeżywaliśmy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego i w modlitwach polecaliśmy zwłaszcza Siostry zakonne pochodzące z naszej parafii i ich wspólnoty oraz te które posługiwały w naszej parafii.

Czytaj więcej: MB Gromnicznej

W 90 urodziny ks. Stanisława

W piątek 15 stycznia 2021 r., ks. prałat Stanisław Mazurski skończył 90 lat. W niedzielę 17 stycznia o godz. 9,00 w naszej świątyni  sprawował Mszę św. dziękczynną z racji 90-lecia swoich urodzin i przypadającego również w tym roku w maju 60-lecia święceń kapłańskich. Otaczamy zacnego kapłana naszymi modlitwami i życzliwością i składamy najlepsze życzenia od naszej parafii...

Czytaj więcej: W 90 urodziny ks. Stanisława

Święty Jan Paweł II w Naszej Świątyni

Zakupiony został obraz Św. Jana Pawła II do naszej świątyni, który poświęcił  ks. prał. Ireneusz Juszczyński proboszcz parafii, w czwartek 22 października 2020 r. w liturgiczne wspomnienie Świętego. Obraz został oprawiony w godne Świętego ramy. Natomiast w piątek 23 października 2020 r. o godz. 17,00 - ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii Św. Jana Pawła II do naszej parafialnej świątyni. Piękny relikwiarz w stylu neogotyckim ufundował ks. Tomasz Strzelecki, rodak naszej parafii. Ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przez prawie 10 lat był drugim osobistym sekretarzem Św. Jana Pawła II a potem także Benedykta XVI.  Ks. Proboszcz zwrócił się wcześniej pismem do Ks. Arcybiskupa pismem: Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie.

Czytaj więcej: Święty Jan Paweł II w Naszej Świątyni

Misja Świętego Józefa

2.11.2020 za sprawą Ducha Świetego otrzymaliśmy światło aby ze Świętym Józefem i małym dzieciątkiem Jezus wyruszyć z kolejną misją Bożą.

Módlmy się:
NOWENNA ŻYCIA
„Święty Józef Wędrujący z Dzieciątkiem Jezus”

„Życie Jest Darem teraz i nadzieją na ten Dar
w wieczności ”

Wiara w Boga wymaga od każdego Chrześcijanina obrony tego daru, jakim jest dar życia.

Wędrujący Józef z Dzieciątkiem Jezus podejmuje tę misję obrony życia zwłaszcza w odniesieniu do życia dzieci nienarodzonych i tych dzieci, których życie na ziemi jest zagrożone.

Czytaj więcej: Misja Świętego Józefa