Cały Twój

Czytaj więcej: Cały Twój

Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu pobłogosławione bły kreda, kadzidło i woda. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, w których przyjęliśmy światło Objawienia Chrystusa. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Modlitwy w intencji misji. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje.
Także i tym razem w naszej parafii miał miejsce uroczysty orszak Trzech Króli przed Mszą św. o 11,00. Zromadziliśmy się przed plebanią o 10,45, z której wyszli trzej królowie i wsiedli na konie i orszak dwukrotnie przeszedł wokół królewskiego Placu Łokietka i królowie przeszli przed wejście do świątyni i oddali hołd Jezusowi w żłóbku. Królewski Brześć po królewsku obchodzi takie ważne święto.

Czytaj więcej: Trzech Króli

Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

Na Boże Narodzenie udało się zrobić dla parafian prezent w postaci nowego, ledowego oświetlenia parafialnej świątyni. W tym świetle jeszcze lepiej prezentuje się nasza świątynia nocą. Warto taką perłę architektury, jaką jest nasza świątynia parafialna, bardziej jeszcze wyeksponować. Dzięki zaangażowaniu p. burmistrza Tomasza Chymkowskiego udało się ten plan zrealizować i nieco przyspieszyć, akurat na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej: Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

11 listopada 2019

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zainaugurowała Msza Święta sprawowana w Kościele Parafialnym. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządu brzeskiego, powiatu włocławskiego oraz samorządu województwa, reprezentacje szkół i przedszkola, Ochotniczych Straży Pożarnych, a także licznie przybyli mieszkańcy grodu Łokietka. Po Mszy Świętej złożono kwiaty przed tablicą Tadeusza Kościuszki.
Druga część oficjalnych obchodów odbyła się na Skwerze Miejskim, przy dźwiękach brzeskiego hejnału, złożono kwiaty i wiązanki przed pomnikiem Władysława Łokietka.

Czytaj więcej: 11 listopada 2019

Odpust MB Różańcowej

W niedzielę 6 października przeżywaliśmy w parafii odpust Matki Bożej Różańcowej.

Ponieważ czczony od XVII wieku wizerunek Matki Bożej Różańcowej znajduje się w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zasadniej jest aby suma była odprawiona właśnie tam. Od ubiegłego roku zmieniliśmy nieco kolejność uroczystości. I tak, o godz. 12,00 wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną w pełnej asyście z kościoła parafialnego do kościoła odpustowego przed wizerunek Matki Bożej Różańcowej. W drodze rozważaliśmy bolesne tajemnice różańcowe. Tam w naszym parafialnym sanktuarium M.B. Różańcowej była msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. Maciej Jasiński, proboszcz z Brzezia. Po mszy św. wróciliśmy w procesji maryjnej do kościoła parafialnego. Ołtarze w tym roku przygotowali: rodzice dzieci przygotowujących się do I-Komunii św., następny członkowie kół Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Św., i  kolejny młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodzice.

Czytaj więcej: Odpust MB Różańcowej