22 listopada 2020 - Ogłoszenia

Ogłoszenia - 22 listopada 2020 - Urocz. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - XXXIV niedz A

1. Z uwagi na zawirowania w funkcjonowaniu społecznym związane z pandemią, można jeszcze zgłaszać imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe  roczne.

2. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną  narzucone zostały przez władze państwowe obostrzenia co do ilości osób w świątyniach. Musimy się do nich dostosować. Na szczęście nasza świątynia jest duża i zachowanie przepisów jest realne. W trosce o siebie i bliźnich starajmy się zachowywać ostrożnie.

3. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata a za tydzień już I niedziela Adwentu...

4. Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dobrze byłoby aby dzieci we wtorki i piątki przychodziły  z lampionami - i w te dni będą otrzymywać roratnie pamiątki. Zachęcamy rodziców z dziećmi, oczywiście zachowując standardy bezpieczeństwa pandemicznego. W ubiegłych latach świątynia na roratach bywała wypełniona a dzieci przygotowywały własnoręcznie robione bombki lub ozdoby choinkowe do świątyni, które zawieszaliśmy potem na choinkach w świątyni. Wiemy, że ten rok niestety jest inny. Drodzy rodzice, można takie ozdoby przygotowywać i oczywiście je przed roratami we wtorki i piątki składać przed ołtarzem ale można takie też wykonywać na choinkę domową, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

5. Od przyszłej niedzieli po mszach św. przy świątyni będzie można nabywać świece wigilijne Caritas.

6. Od grudnia do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, będą  odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana. Praktykujemy to zresztą od kilku lat.

7. W ubiegłą niedzielę w świątyni poświęcone zostały opłatki wigilijne dla rodzin naszej parafii, które pan organista będzie dostarczał do domów parafian. Nie będzie nawiedzał bezpośrednio mieszkań a tylko docierać do mieszkań. Postarajmy się sprawnie przyjmować opłatki i potraktujmy je także jako życzenia od nas duszpasterzy dla parafian i ich rodzin. W tym tygodniu pan Marcin będzie: poniedziałek - Rzadka Wola, wtorek - Rzadka Wola Parcele i Sokołowo Parcele, środa - Jądrowice, Miechowice, Kuczyna, czwartek - Pikutkowo;  piątek - Falborz, sobota - Guźlin.

8. Także w tym roku ks. proboszcz skieruje list do parafian na święta ale będzie on zamieszczony tylko na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń parafialnych.

9. Dziękujemy za składane ofiary na prace remontowe naszych świątyń czy to bezpośrednio u księży czy wpłacając na konto Parafialne. Pozostała nam niestety jeszcze dalsza część wypłaty należności wykonawcom. Na wsparcie z niektórych dofinansowań i ofiarność parafian jeszcze oczekujemy. Obecna sytuacja mocno komplikuje finanse parafii i tym samym troskę o renowację naszej pięknej i zabytkowej świątyni oraz zabytków ruchomych w obydwu świątyniach. Konto bankowe parafii podane jest na stronie  internetowej i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeby śp.: +Władysława Borkowskiego, l.66 ze Starego Brześcia 14, + Elżbiety Tomczak, l.70 z ul. Kolejowej 50; +Mirosława Kozińskiego, l.60 z ul. Radziejowskiej 40; +Władysława Filipiaka, l.78 z ul. Królewskiej 9 oraz w Kruszynie odbył się pogrzeb +Bożeny Jackowskiej, l.64 z ul. Królewskiej 11. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych  kapłanów, których pogrzeby odbyły się wczoraj +ks. prał. Józefa Nowaka, l.68,  dyr. chóru katedralnego i wykładowcy muzyki i śpiewu w WSD we Włocławku oraz + ks. Sławomira Walczaka, l.49, proboszcza par. Ochle k/Koła, rodaka z pobliskiego Lubrańca, wszystkich Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci...

NIEDZIELA – 22 listopada 2020 - XXXIV Niedziela w ciągu roku (II/A)

7.00  + Jan Mikołajczyk R2 – pg  (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.+ Leokadia Krygier – pg
           2/.+ Cecylia Gołębiewska – pg
           3/.+ Eugeniusz Bronikowski – pg
 11.00  + za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
 17.00+ Wojciech Stępiński – pg

PONIEDZIAŁEK – 23 listopada 2020

7.00  1/. + Stanisław Kowalewski – pg
           2/. + Marianna Sikorska – pg
 17.00  1/. + Stanisław Pietrusiak R1
           2/. + Marcin Biesiadziński (ur.)

WTOREK – 24 listopada 2020 - wsp. Św. Męczenników Andrzeja Dung Lac i towarzyszy

7.00 + Stefan Stasiak R6

2/. + Zdzisław Głowacki (im.) – pg
           3/. + Józef Zientara – pg