6 września 2020 - Ogłoszenia

Ogłoszenia -  6 września 2020 - XXIII niedziela zwykła A (II)

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...

2. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Spowiedź  na rozpoczęcie była w pierwszy piątek miesiąca (04 września) ale część dzieci i młodzieży jeszcze nie była. Zachęcamy do spowiedzi jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę. Dziś msze św. ze specjalnym błogosławieństwem na nowy rok szkolny o 9,00 dla młodzieży i kl. ósmych a o 11,00 dla pozostałych dzieci.

3. Obrazki pamiątkowe dla dzieci z I-Komunii i poświęcenie książeczek oraz poświęcenie prezentów będzie w niedzielę 27.09.  o g. 11,00.

4. Przygotowujemy się do postawienia przy kościele Św. Michała Archanioła cokołu do umieszczenia tam już na odpust Figury Patrona tamtej świątyni, którą poświęci 7 października  Ks. Biskup, kiedy przybędzie udzielać sakramentu bierzmowania.

5. Mamy już obraz Św. Jana Pawła II do naszej świątyni, który będzie poświęcony 22 października w Jego liturgiczne święto. Jeszcze trzeba będzie oprawić go w godne ramy, podobne do ram obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Planowane jest również wprowadzenie relikwii Świętego ale jeszcze nie mamy pewności czy w tym terminie się uda. Piękny relikwiarz w stylu neogotyckim ufundował już ks. Tomasz Strzelecki, rodak naszej parafii.

6. Dziś po mszy św. o 11,00 - spotkanie z rodzicami dzieci klas III i przygotowujących się do I-Komunii Św. w przyszłym roku.

7. Za tydzień po mszy św. o 9,00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania w tym roku

8. Za tydzień podczas mszy św. o godz. 11,00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych rozpoczynających naukę w szkole.  Dzieci przychodzą do kościoła ze swymi  tornistrami. Po mszy św. będzie także spotkanie z rodzicami dzieci z klas I i II.

9. W niedzielę 27 września dzieci, które przyjęły w tym roku I-Komunię św. będą miały podczas mszy św. o 11,00 poświęcenie książeczek i obrazków komunijnych oraz otrzymanych prezentów. Po mszy św. będzie też spotkanie z ich rodzicami, tj. dzieci z klas IV.

10. Odpust M. B. Różańcowej w niedzielę 04 października. Na sumie będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. w przyszłym roku.

11. Prosimy potwierdzać rezerwowane intencje mszy św. przynajmniej na 2 tygodnie przed terminem. Nie potwierdzonych nie będziemy wyznaczać ani ogłaszać a w to miejsce wyznaczamy inne z zamawianych na pogrzebach. Po ogłoszeniach niedzielnych już decyzji nie cofniemy bo inna intencja będzie ogłoszona.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Jana Kudły, l.61 z Włocławka, rodzinnie związanego z naszą parafią; +Romana Muraszewskiego, l.70 z pl. Łokietka 9; +Józefa Szewczyka, l.79 z Warszawy rodzinnie związanego z naszą parafią; w poniedziałek pogrzeb +Stanisława Kowalewskiego, l.98 z ul. Targowej 6. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

NIEDZIELA – 06 września 2020 - XXIII Niedziela w ciągu roku (II/A)

7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. + Wanda Rzadkowolska – pg

18.00   1/. + Wacława Karczewska – pg
            2/. + Stanisława Goździecka – pg
            3/. + Leokadia Krygier R2 – pg

NIEDZIELA – 13 września 2020  XXIV Niedziela w ciągu roku (II/A) – nabożeństwo fatimskie

7.00  + Seweryna Łączkowska – pg (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. + Protazy Osiński – pg
            2/. + Krystyna Trajder, zm. z rodz. Trajder, Jarzębińskich i Wodziczko
 11.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg
            2/. + Józef Ziółkowski /greg. 7/
 17.00  W intencji Parafian i Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej: + Maria, Mieczysław, Daniel, Rozalia i Józef Najberg, Adam, Maria i Edward Palusińscy, + Maria, Jan, i Marcin Osińscy, + Marian Krawczyk, + Wojciech Stępiński, + Irena Piasecka, + Piotra Nowak, +Jerzy Szydłowski, + Katarzyna Smolińska, + Stanisław Pietrusiak, + Anna Pakulska, + Natalia Szmagaj, + Helena Trawczyńska, + Krystyna Pusz, + Mariola Fal, + Henryk Zieliński, + Krystyna Lewandowska, + Barbara Chojnacka, Irena i Władysław Kitrys, + Wacław Osiński, + Halina Danielewska, + Leonarda Stanna, + Teresa Przewozikowska Goździk, + Ryszard, Maria, Zenon i Aneta Juszczyńscy, Władysława i JanZaliwkowscy, Zenona i Franciszek Czerniak, Czesław Juszczyński i Wacława Karczewska, + zm. z rodz. Góralskich i Borkowskich.