20 października 2019 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie -20 października 2019 - XXIX niedz. zw-  C (I)

1.      Dziś w kościele niedziela statystyczna - liczenie uczestników i praktyk sakramentalnych.

2.      We wtorek w liturgii - św. Jana Pawła II, patrona naszego województwa kujawsko - pomorskiego. Zapraszamy szczególnie na różaniec o 16,30 i mszę św. o 17,00.

3.      Za tydzień będzie do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok. Poszczególne miesiące zdobić będą obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Zaznaczone będą także uroczystości i wydarzenia w życiu parafii. Nabywając złóżmy ofiarę, cegiełkę na renowacje naszych świątyń w parafii.

4.      Trwa październik, miesiąc różańcowy. O godz. 16,30 codziennie nabożeństwo różańcowe w świątyni parafialnej a w sobotę w kościele poklasztornym. W tym tygodniu będziemy losować dla dzieci pamiątki ich uczestnictwa w nabożeństwach.

5.      Za tydzień rocznica poświęcenia kościoła własnego. Dziękczynienie Bogu za naszą świątynię, którą z pieczołowitością odnawiamy. Dziękujemy tym, którzy wspierają jej odnawianie i renowację zabytków z naszych świątyń. Tu kształtowało przez wieki swoją duchowość wielu świętych i wybitnych ludzi, bohaterów. W naszym pokoleniu też tacy są. Ci, którzy z różnych powodów wyemigrowali w inne zakątki Ojczyzny czy świata po latach z sentymentem tu przybywają i wdzięcznością, że dbamy o te pomniki naszej chlubnej historii. Jak można zauważyć trwają mozolne prace przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Ofiary na remont można składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii: zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

6.      Program na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – 2019. W ostatnim tygodniu października (27-31) codziennie o 16,30 różaniec za zmarłych polecanych w dotychczasowych wypominkach rocznych a w czwartek 31 października – Msza św. za tych zmarłych. Wszystkich Świętych - piątek, 01 listopada 2019 r. Msze święte: 7.00; 9.00 - w kościele parafialnym (nie będzie mszy św. w kościele poklasztornym); 10,30 - w kaplicy cmentarnej p.w. Miłosierdzia Bożego (intencje zbiorowe za zmarłych); o 11.30 - w kaplicy cmentarnej rozpoczynamy procesję i przechodząc alejami cmentarza modlimy się za zmarłych imiennie polecanych w tegorocznych wypominkach jednorazowych i oktawy. Po procesji - na cmentarzu ok. 12.00 - Msza św. przy krzyżu na nowej części cmentarza za polecanych w tegorocznych nowych wypominkach modlitewnych i za spoczywających na naszym cmentarzu; Na cmentarzu przy krzyżu przed mszą św. będzie też możliwość zamówienia wypominek (zwłaszcza dla przyjezdnych, parafian prosimy, aby to uczynili wcześniej w kancelarii).

7.      Na cmentarzu będzie okazja do wsparcia finansowego naszego Wyższego Seminarium Duchownego

8.      Dzień Zaduszny – sobota, 02 listopada 2019 r. Msze święte: godz. 9.00 – w kaplicy cmentarnej (intencje zgłoszone za zmarłych); w kościele parafialnym godz. 16.00 i 17.00. Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami przed mszami św. tj. o godz. 8.40 – w kaplicy cmentarnej oraz o 16.40 – w kościele parafialnym z wypominkami za zmarłych a potem Msza św.

9.      Na uroczystość Wszystkich Św. zrobiona zostanie zapowiadana renowacja grobu, wielkiego patrioty ks. Jana Chyliczkowskiego, byłego proboszcza brzeskiego pochowanego w Brześciu Kuj. Częściowo ( krzyż i tablice) został już oczyszczony bez zmieniania historycznego wyglądu, część dolnych elementów trzeba wymienić.

10.  Można zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Ofiary na podobnych zasadach jak w roku ub. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki.Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami w pierwszym przypadku (bez odmiany) można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej.

Wypominki

11.  Dbajmy o groby bliskich i otoczenie na cmentarzu zwróćmy uwagę na osoby próbujące podrzucać śmieci w miejsca do tego nie przeznaczone. Bądźmy odpowiedzialni za miejsce naszej przyszłości... Jest trochę lepiej w tej kulturze ale jeszcze niewystarczająco. Śmietniki są przy wyjściu z cmentarza przy obydwu bramach i nigdzie więcej.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: + Sebastiana Jesionowskiego, l.42 z ul. Krakowskiej 125. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

NIEDZIELA – 20 października 2019     Dzień Misyjny                                  XXIX Niedziela zwykła (I/C)

7.00  - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.