13 sierpnia 2017 - Ogłoszenia

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafii Św. Stanisława BM w Brześciu Kuj.
13 sierpnia 2017
 – XIX niedz. zw. -  A

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. Przebywającym u nas na wakacjach czy urlopach - życzymy miłego wypoczynku

1.      Dziękujemy za zaangażowanie i godne przyjęcie i ugoszczenie w ubiegłą niedzielę pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę.

2.      We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, msze św. jak w niedziele i święta; 7,00; 9,00; 11,00; 17,00. W tradycji ludowej nazywana świętem Matki Bożej Zielnej a po zwycięstwie nad bolszewikami w 1920 nazywanej także Zwycięską. Podczas mszy św. o 9,00 i 11,00 poświęcenie bukietów kłosów, kwiatów i ziół. Wtorkowe ofiary składane na tacę, przeznaczone są zarządzeniem biskupa ordynariusza na katedrę włocławską.

3.      Za 2 tygodnie w niedzielę 27 sierpnia dożynki gminno-parafialne. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą Świętą sprawowaną w kościele parafialnym w Brześciu Kujawskim, po czym korowód uda się na teren przy szkole podstawowej nr 1, gdzie odbędzie się część obrzędowa i artystyczna Święta Dziękczynienia za plony. Więcej informacji za tydzień.

4.      Jest już kalendarz na 2018 rok do rezerwacji intencji mszalnych i rezerwacji terminów ślubów. Rezerwacji dokonywać można tylko w godz. kancelaryjnych, od poniedz. do piątku 7,30-8,00; 16,00-17,30 a w sobotę 7,30-8,30.

5.      Przypominamy, że sobotnie Msze św. o g. 18,00 do września włącznie są z liturgii niedzielnej.

6.       Dziękujemy tym, co wspierają ofiarami renowację elewacji naszej gotyckiej fary, parafianom, rodakom i przyjaciołom. Ofiary na remont prosimy składać u ks. proboszcza a najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii Brześć Kuj.: nr konta 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002 „remont świątyni”.

7.      Wczoraj, w sobotę 12 sierpnia o godz.6 rano z inicjatywy p. Teresy Ochmańskiej z Rady Parafialnej wyruszyli pielgrzymi z parafii na do Wilna i na Suwalszczyznę. Powrót 15 sierpnia wieczorem.

8.      Na przyszłą niedzielę planowany jest nowy numer naszego Siewu Brzeskiego, ostatni jest jeszcze do nabycia na stoliku pod chórem, ofiarę składamy do puszki przy stoliku pod chórem.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: +Zenony Woźniak, l.84 z Karnkowskich Rumunek, dawniej Miechowice; +Kazimiery Stefańskiej, l.81 z ul. R. Traugutta 28/10; +Stanisława Jasińskiego l.88 z ul. Targowej 7/7. W poniedziałek pogrzeby +Cecylii Wasilewskiej, l.87 ul. Konarskiego 17; +Izabelli Gajewskiej, l.82 z ul. Krakowskiej 29/2. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 13.08.2017 r.

·         Arkadiusz Mościcki, zam. Siedlce ul. Jagiellońska 51

Ilona Budzyńska, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 15, par. tut.

·         Damian Paweł Kozikowski, zam. Włocławek ul. Wiejska 80

Martyna Maria Polińska, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 7, par. tut.

·         Maciej Mikołaj Mazurek, zam. Lubraniec, Aleja Lipowa 15/14

Daria Barbara Wilińska, zam. Sokołowo Parcele 1, par. tut.

·         Dawid Domagalski, zam. Brześć Kuj. ul. Zielna 6

Marta Cieszyńska, zam. Toruń ul. Małachowskiego 28/28, par. Św. Katarzyny

·         Krzysztof Olwig, zam. Stary Brześć Kuj. 14F/8

Anna Wojtas, zam. Zawiercie ul. Daszyńskiego 2/56, czasowo Wierbka ul. Kochanowskiego 27