16 lipca 2017 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 16 lipca 2017   XV niedz. zw. -  A

1.      W przyszłą niedzielę o godz. 11,00 Msza św. o Boże błogosławieństwo dla księży: Ks. Krzysztofa Włodarczyka i Ks. Krzysztofa Góralskiego z racji Przypominamy, że sobotnie Msze św. o g. 18,00 od lipca do września włącznie są z liturgii niedzielnej z homilią i ogłoszeniami.

2.      Z racji przypadającego w przyszły wtorek (25 lipca) święta patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa uprzedzająco w przyszłą niedzielę (23 lipca) po Mszach św. 7,00; 9,00; 11.00; 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie pojazdów będzie wokół Placu Łokietka (i ul. przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek będzie można wtedy złożyć ofiarę na zakup dla misji środków transportu…  Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek. Święcić pojazdy będą Solenizanci: Ks. Krzysztof Włodarczyk i Ks. Krzysztof Góralski.

3.      Nasz miesięcznik Siew Brzeski podwójny numer czerwcowo-lipcowy będzie na przyszłą niedzielę. Niektóre archiwalne numery dostępne są jeszcze w zakrystii lub kancelarii.

4.      Trwa renowacja elewacji naszej gotyckiej fary. To jest dzieło na pokolenia. Prosimy Parafian, Rodaków i Przyjaciół naszego historycznego dziedzictwa Brześcia Kujawskiego o wsparcie tej odnowy. Ofiary na remont prosimy składać u księdza proboszcza a najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii Brześć Kuj.: zaznaczając „na cele kultu” nr konta 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub „na remont świątyni”: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Dziękujemy tym, którzy już to dzieło wspierają. Dziękujemy też Panu Marcinowi Czynszakowi za przygotowaną na dziś prezentację multimedialną na ten temat.

Zapowiedzi przedślubne – 16.07.2017 r.

·         Sebastian Kamiński, zam. Sokołowo Parcele 7, par. tut.

Małgorzata Szarlak, zam. Bieńki Karkuty 32, par. Sońsk

·         Emil Beciński, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 11/7, poprz. Kolonia Straszewska 67 par. Straszewo

Joanna Ilona Jaroszewska, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 11/7, par. tut

·         Marcin Butrykowski, zam. Brześć Kuj. ul. 19 stycznia 31,

Marta Kinga Katolik, zam. Brześć Kuj. ul. Sawickiej 11a/41, par. tut

·         Łukasz Żychliński, zam. Redecz Krukowy 19, par. Dąbie Kuj.

Malwina Grabowska, zam. Brześć Kuj. ul. Okrzei 6/1, par. tut.

·         Michał Iżycki, zam. Brześć Kuj. ul. Kilińskiego 6, par. tut.

Katarzyna Szczepańska, zam. Włocławek ul. Pusta 39

·         Thomas Chojecki, zam. Bremen,  LandskronastraBe 31, Niemcy

Olga Zaparuszewska, zam. Guźlin 16A, par. tut.

·         Sławomir Budzyński, zam. Lubanie 49A

Żaneta Chrząszcz, zam. Miechowice 5, par. tut.

·         Dariusz Lewandowski, zam. Brześć Kuj. ul. Głowackiego 4

Renata Kosmalska, zam. Krzewie II/20, par. Kłóbka

·         Artur Hendzelek, zam. zam. Brześć Kuj. ul. Królewska (d. Sawickiej) 6B

Eliza Gustyn, zam. Sitno k/Mroczy, par. Sitno

·         Hubert Jung, zam. Poznań, Oś. Wichrowe Wzgórze 31/97

Joanna Świercz, zam. Brześć Kuj. ul. Narutowicza 14, par. tut.

·         Grzegorz Modrzejewski, zam. Miechowice, par. tut.

Agata Pomorska, zam. Machnacz, par. Wieniec

·         Jakub Budziszewski, zam. Turowo 15/1 par. Lubraniec (poprz. Brześć Kuj.)

Kinga Stasiak, zam. Turowo 15/1 par. Lubraniec

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Romana Pawłowskiego, l.79, zam. Ul. Traugutta 25; +Wandy Lewandowskiej, l.60 z ul. Traugutta 30d. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

NIEDZIELA   -  16 LIPCA 2017                                                      XV niedziela zwykła  - A

7.00   + Jan Kazimierczak R17