15 marca 2015 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 15 marca 2015 – IV Niedziela Wielkiego PostuWitamy wszystkich obecnych na dzisiejszej liturgii: Parafian, Gości i Rodaków parafii. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Dziś rozpoczęliśmy - rekolekcje wielkopostne w naszej parafii - (15.03-17.03). Witamy naszego rekolekcjonistę Ks. Wojciech Sokołowski MIC (Marianin) Kustosza Sanktuarium MB Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym (Warmińskim).

2. W przyszłą niedzielę 22 marca podczas Mszy św. o 11, 00 poświęcenie książeczek i medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. a po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami.

3. Organizowany jest w przyszłą niedzielę 22 marca wyjazd pielgrzymkowy na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Wyjazd o godzinie 9.00 sprzed kościoła parafialnego w Brześciu Kujawskim. Koszt około 45,00 zł. Zachęcamy do osobistego przeżycia Meki Pana Jezusa. Zapisy na wyjazd  do jutra w kancelarii par. bądź u p. Teresy Ochmańskiej tel.54 2521-575 lub 784-667-339.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.16,30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16,30. Uczestniczący w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej mogą zyskać odpust ...

5. Czas Wielkiego Postu wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi. Podzielmy się z potrzebującymi, szczególnie tymi którzy cierpią niedostatek. Tradycyjnie jak od kilku lat w naszej świątyni będzie okazja podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można będzie składać do koszy przy bocznych ołtarzach od najbliższej niedzieli do niedzieli palmowej. Produkty nie mogą być przeterminowane, muszą mieć przynajmniej do Wielkanocy termin ważności. Prosimy o produkty typu makaron, cukier, mąka, koncentraty, mogą być konserwy lub wędlina pakowana i słodycze. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących. Przy krzyżu jest też puszka, do której możemy składać ofiary na ten cel.

6. W czwartek, w uroczystość Św. Józefa (19 marca) zapraszamy o godz. 17,00 na Mszę św. podczas której przedstawiać będziemy nasze szczególne intencje za wstawiennictwem Św. Józefa...

7. Tradycją jest już w Brześciu Kuj. piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku w Niedzielę Palmową. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Zachęcamy do podjęcia przygotowań...

8. Od niedzieli palmowej 29 marca wracamy do sprawowania niedzielnej mszy św. o godz. 7,00 w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła.

9. Przez okres Wielkiego Postu eksponowany jest w świątyni odnowiony zabytkowy krzyż. Po Wielkanocy zostanie on umieszczony w kaplicy północnej naszego kościoła a na zewnątrz świątyni wykonana komputerowo metodą 3D jego wierna kopia,...

10. W tym roku, o ile zdobędziemy zewnętrzne dofinansowanie,  planowana jest renowacja i konserwacja XVII wiecznego obrazu Matki Bożej Różańcowej z kościoła Św. Michała Archanioła. Część funduszy na ten cel została już ofiarowana przez pewną rodzinę z parafii. Mamy nadzieję, że parafianie i czciciele Matki Boskiej Różańcowej wesprą to dzieło.

11. Dziś jest jeszcze do nabycia nowy 152 numer Siewu Brzeskiego. W nim m.in. Program rekolekcji; art. ks. Dariusza Lewandowskiego – Historia i architektura kościołów w Brześciu Kujawskim – czyli o 4 brzeskich świątyniach; recenzja książki P. Pawłowskiego o ks. Chyliczkowskim zamieszczona w ogólnopolskim prestiżowym czasopiśmie teologicznym Ateneum Kapłańskie; relacja z wręczenia 26 lutego nagrody im. Biskupa R. Andrzejewskiego od Fundacji „Solidarna wieś”; oraz wydarzenia parafialne i wieści ze szkół. Zachęcamy do lektury. Ponadto jest jeszcze do nabycia 151 nr.

11. W przyszła niedziele taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego

12. W sobotę o 18,15 spotkanie Koła Biblijnego podczas którego będziemy gośćić biblistę - ks Marka Raszewskiego.

13. We wtorek o 13,30 odbędzie się pogrzeb śp. +Stanisława Olejnika, l.86 z Guźlina

14.  Wczoraj wieczorem zmarł ojciec ks. Marka Michalskiego

15. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin parafian oraz ostatnio zmarłych księży emerytów polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

 

Zapowiedzi przedślubne – 15.03.2015 r.

• Patryk Kosiński, kaw., zam. Osłonki 27, par. Lekarzewice
Marta Puchalska, panna, zam. Falborz Parcele 4, par. tut.
•    Piotr Przemysław Seklecki, kaw., zam. Włocławek ul. Gałczyńskiego 17/39
Edyta Paczkowska, panna, zam. Brześć Kuj. ul. Targowa 7/8
•    Kamil Włodzimier Seretny, kaw., zam. Dubielewo 7/7, par. Brzezie
Małgorzata Polak, panna, zam. Brześć Kuj. ul. Kilińskiego 53
•    Wojciech Grześkowiak, kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Reymonta  1
Daria Łucja Szymczak, panna, zam. Sobków, ul. 11 Listopada 34

 

INTENCJE MSZALNE:

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2015r . REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE    
                           
7.00    + Waleria Ciupalska (29 greg.) – pg
9.00    + Józef i Józefa Krygier i zm. z rodz. Krygierów i Drejsów
11.00  1/ - w int. parafian i ofiarodawców na świątynie...
          2/ - O Boże Błogosławieństwo dla rodziny Pachciarek i Kubik
16.30 - Gorzkie Żale
17.00  + Barbara Chojnacka R17

Poniedziałek  – 16 MARCA 2015r.  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

9.00   + Mirosław Chwiałkowski, Anna i Zygmunt Szmyt i zm. z rodz. Radeckich
10.30  +  Marianna Roszak – pg
12.00  + Genowefa Pańka – pg
15.30  +  Stanisław Humański – pg
17.00  + Waleria Ciupalska (30 greg.) – pg

Wtorek – 17 MARCA 2015r. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

9.00    + Jozef Grzelak - pg
10.30  +  Zbigniew Wypijewski – pg
12.00  +  Helena, Henryk Linert, Jadwiga Krygier
15.30  +  Bogdan Mierzwicki R20, Franciszka i Franciszek Mierzwiccy
17.00  + Jan Siedlecki – pg
18.00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta

Środa –  18 MARCA 2015r.  -   Rekolekcyjny Dzień chorych w parafii - posługa sakramentalna w domach
7.00    1/ + Halina Chojnacka
          2/ + Danuta Żelazek - pg
17.00  + Krystyna Kulińska – pg

Czwartek – 19 MARCA 2015r    -  uroczystość  Św.Józefa

7.00    1/ + Jadwiga Figas, Elżbieta Zielińska – pg
          2/ + Stanisław Gawroński R11
15.30 – Msza św. ślubna: Marek Koziński i Renata Zuchora
17.00  - Intencje zbiorowe ku czci św. Józefa

Piątek  – 20 MARCA 2015r.

7.00    + Józef Radaczewski – pg
16.00  + Jan Siedlecki – pg
16.30  – Droga Krzyżowa
17.00  + Helena i Józef Pręgowscy

Sobota – 21 MARCA 2015r.                                                                   

7.00    1/ + Natalia Chmielewska – pg
          2/ + Henryk Kraszewski - pg
17.00  1/ + Helena, Jan, Ryszard Sowińscy

V Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015r .                             

7.00    + Tadeusz Chmielewski, zm. z rodz. Chmielewskich, Jozef i Marianna Chmielewscy, Roman Wódecki, zm. dziadkowie Wódeccy
9.00    + Józef Nowicki R15
11.00  1/ - w int. parafian i ofiarodawców na świątynie...
          2/ + Krystyna R7, Zofia, Roman Jabłońscy
16.30 - Gorzkie Żale
17.00  - Dziękczynno – błagalna z racji 18 rocz. urodzin Marty z prośbą o łaski, opiekę Matki Bożej  i o rozeznanie drogi życiowej