25 lutego 2024 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 25 lutego 2024 - II niedziela Wielkiego Postu

 


1. Kancelaria Parafialna czynna rano we wtorek, czwartek godz. 7.30-8.00 i po południu od poniedziałku do piątku godz. 15.30-16.30. Zapraszamy


2. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa piątek o 16.30 i Gorzkie żale – niedziela o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w tych nabożeństwach


3. W okresie wielkiego postu wraz z Towarzystwem Sportowym Olimpia nasza Parafia będzie organizowała zbiórkę artykułów spożywczych, chemicznych pod hasłem „Paka dla Brześciaka” Zbiórka będzie się odbywała w naszym Kościele, gdzie będzie można te produkty przynieść. W tą zbiórkę włączą się dzieci i przedszkolaki ze szkół podstawowych w Brześciu Kujawskim. Zbiórka potrwa do 24 marca b.r.. 


4. Zostały przeprowadzone oględziny drzew na Cmentarzu parafialnym.  Zaznaczono najbardziej niebezpieczne i te którym należy zrobić podcięcie gałęzi w celu uniknięcia szkód. Proszę o włączenie się w pomoc w tej sprawie. Kontakt w tej kwestii z panem Leszkiem Witkowskim.

 

5. W tym tyg. przypada I piątek i I sobota Miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. odwiedziny Chorych od godziny 8.00. W I sobotę miesiąca Msza w intencji Kół żywego różańca a przed Eucharystią nabożeństwo Różańcowe o godzinie 16.30. Zapraszam 


6. Aby głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu , w dniu 16 marca tj. sobota planowany jest wyjazd pielgrzymkowy i wdział w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Udział w tym wydarzeniu na pewno pogłębi naszą wiarę. Po drodze wcześniej krótkie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Koszt zależny od liczby pielgrzymów na pewno nie przekroczy 100 zł.  Chętnych prosimy o zapisy u p. Teresy Ochmańskiej tel. 784 667 339


7. Od następnej niedzieli przez cały okres Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 12.00 zapraszam chętne pary do skorzystania  z nauk przedmałżeńskich, które będą prowadzone w naszej Parafii.  Serdecznie zapraszamy.


8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczynamy w czwartą niedziele Wielkiego Postu dnia 10 marca. Rekolekcje trwają niedziela, poniedziałek i wtorek, a poprowadzi je ks. Andrzej Mazur. Już zapraszam do wzięcia udziału w przygotowaniu do świąt Wielkanocnych.  

 

9. Dzisiejsza niedziela to szczególny dzień modlitw za misjonarzy i misjonarki z Polski, Otoczmy modlitwą tych , którzy w różnych częściach świata głoszą Chrystusa i Jego Naukę. Wspieramy misjonarzy materialnie poprzez zbiórkę do puszek po każdej Mszy świętej. Za ten dar modlitwy i ofiar Bóg zapłać.  


10. Na kwiaty do Grobu Pańskiego, który w tym roku będziemy przygotowywać w naszym kościele będzie można złożyć w Niedzielę Palmową na tac podczas każdej Mszy św. Oczywiście jeśli ktoś chce wesprzeć ten cel indywidualnie będzie można to zrobić. Chciałbym, żeby Grób Pański też wyglądał okazale i wyjątkowo jak ostatni wystrój Bożonarodzeniowy. 

 

11. Za tydzień na Mszę św. na godzinę 11.00 i spotkanie w zapraszam dzieci i rodziców I Komunii świętej w 2024 roku.


12. Spotkanie narzeczonych na naukach przedmałżeńskich za tydzień po Mszy św. o godzinie 9.00. Za zmianę godzin przepraszamy i zapraszamy

 

13. W ostatnim tyg. został zamontowany elektryczny napęd dzwonów przy naszym kościele. Już są w pełni napędzane siłą energii elektrycznej i działają automatycznie


14. Zapowiedzi Przedślubne w naszej Parafii: Szymon Maćczak, Kawaler , Wieniec, ul. Jarzębinowa i Anna Stanna, Panna, Brześć kujawski, ul. Królewska 

 

15. W tym tyg. odeszli do wieczności: Patryk Lewandowski , l. 35, zam. Plac M. Konopnickiej, Brześć Kujawski . W intencji zmarłego. …Wieczny Odpoczynek Racz im dać PanieINTENCJE MSZALNE:


Poniedziałek 26.02.2024

Godz. 7.00 +  Barbara Zielińska – int. kuzynki Barbary z rodz.

Godz. 17.00 1) + Zygmunt Lewandowki – int. syna Andrzeja z rodz.

                   2) + Teresa Woźniak m- int. siostry Wiesławy


Wtorek 27.02.2024

Godz. 7.00  + Marian Stefan Lewandowski – int. siostry Haliny z mężem 

Godz. 17.00  1) + Józef Żakowski ( 15 r.śm.) 

                        Andrzej Żakowski ( 2 r.śm.) –int. Haliny z rodziną

                      2) + Mariusz Łukaszewski – int. przyjaciół z Włocławka


Środa 28.02.2024

Godz. 7.00  + Krystyna Spychała – int. syna Mariana z rodz.

Godz. 17.00  1) + Józef Muraczewski- int. żony Mari 

                      2) + Janina Bugno – int. córki Anny z rodz.  

                       3) + Patryk Gawroński – int. ( 1 r.śm.)        


Czwartek 29.02.2023

Godz. 7.00 + Kazimierz Jankowski – int. córki z Anny z rodz.

Godz. 17.00 1) + Janusz Laskowski – int. rodz. Wodzyńskich z synem

                    2) + Józef Rzadkowolski ( 1 r.śm.) 

                    3) + Franciszka Przybysz – int. Szczepańskich z Inowrocławia


Piątek 01.03.2024

Godz. 7.00 + Teresa Pakulska – int. Jacka Antczaka z rodz.

Godz. 16.30   Droga Krzyżowa

Godz. 17.00 1) + Paweł Tymiński – int. Piotra Humańskiego z rodziną

                     2) + Sławomir Boniec – int. córki Karoliny z rodziną


Sobota 02.03.2024

Godz. 7.00  + Helena, Katarzyna, Ignacy Gralak

Godz. 16.30    Nabożeństwo Różańcowe

Godz. 17.00   1) + Władysław Dębicki – int. Anety z rodz.   

                       2) +Helena, Kazimierz Kłosowscy

                      3) W intencji Kół Żywego Różańca i Margaretek 


Niedziela 04.03.2024

Godz. 7.00    1) Za Parafian

Godz. 9.00  1) + Wacław Witkowski ( 44 r.śm.) int. rodz.

                    2)  + Kazimierz Kotas, za zmarłych z rodz. Kosmalskich i Kotas

Godz. 11.00  1) + Urszula Jabłońska 

                     2) + Kazimierz Jankowski- int. Andrzeja i Wiersława Wnukowskich z Włocławka

Godz. 17.00  + Piotr Płoszaj ( 10 r.śm.)