20 sierpnia 2023 - Ogłoszenia

Ogłoszenia - 20 sierpnia 2023 - XX Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy oddali cześć i szacunek Maryi Wniebowziętej, poprzez swój udział w pielgrzymce, czy obecności na Mszy świętej w tym dniu. Bóg zapłać

2. Już we wrześniu w naszej Parafii będzie miało miejsce Nawiedzenie  kopi Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej Parafii będzie miało ono miejsce 23/24 września. Sobota- niedziela. W piątek było spotkanie z druhami strażakami, trasa przyjazdu do obrazu Parafii. Straż eskortuje obraz od Kruszyna poprzez Guźlin, ul. 1 Armii Wojska Polskiego, Krakowska, Narutowicza do Placu Wł. Łokietka. Tu czekamy wszyscy i procesyjnie ruszamy do Kościoła. Z naszej Parafii obraz rusza do Parafii Kruszyn. Dlatego trasa jest bardzo podobna. Pl. Łokietka, Dubois, Targowa, Krakowska,1 Armii Wojska Polskiego i Guźlin… Za tydzień podam miejscowości i ulice, które będę prosił o ubranie trasy przejazdu.

3. W najbliższą sobotę Dożynki Gminno- Parafialne, rozpoczęcie o godzinie 15 Msza św. przy Brzeskim Centrum Kultury i Historii, poświęcenie chlebów i Wieńców Dożynkowych i przejście na drugą cześć na stadion w Starym Brześciu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym naszym dziękczynieniu za dary ziemi.

4. Zachęcam do nabywania pracy katolickiej, tyg. Idziemy wraz z Ładem Bożym. Serdecznie zapraszam.

5. Piotr Jacek Kaliski, kawaler, zam. Kłobia Nowa 13, Parafia Kłobia i Anna Ptaszyńska, panna, zam, Falborek 12, parafia tutejsza ( zapowiedź druga)Kowalewski Rafał, kawaler, zam, Osiedle Zwycięstwa 22/89 Poznań i Maria Ciesielska, Panna, zam. Osiedle Zwycięstwa 22/89. Poznań ( zapowiedź 1)

6. W tym tygodniu zostały podpisany protokół ze Stacją sanitarno- epidemiologiczną dotyczący Cmentarza i kaplicy. Na dzień dzisiejszy wszystko jest tak jak być powinno.

7. Kancelaria parafialna czynna rano wtorek i czwartek w godzinach 7.30-8.00 i po południu od poniedziałku do piątku od godziny 16.30-17.30. Nieczynna jest tylko w I piątek miesiąca. Zapraszamy

8. W tym tygodniu została uporządkowana i posprzątana kaplica w naszym kościele, w którym znajduje się drewniany wystrój kaplicy, jako podziękowanie za nawiedzenie obrazu Matki Bożej w 1975 roku. Tam znajduje się również odnowiony nowoczesną metodą, replika krzyża, jaki znajduje się na fasadzie naszej świątyni. Dlatego zachęcam do modlitwy i adoracji w tym miejscu. Niech ona będzie takim naszym skromnym ale przytulnym miejscem naszego spotkania z Bogiem i powierzania Jemu naszych spraw.

9. W tym tygodniu do wieczności odeszli ś.p Zygmunt Lewandowski l.82 W Intencji zmarłego…. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Poniedziałek 21.08.2023

7.00  + Barbara Fiksińska – int. siostrzenicy z rodz.

18.00 1) O Boże błogosławieństwo dla Elżbiety z racji urodzin

2) + Piotr Karczemny – int. wuja Grzegorza z Kanady

Wtorek 22.08.2023

7.00  + Krystyna Kaźmierczak – int. siostry Bożeny z dziećmi

17.00 1) + Walentyna i Edward Stanny

2) + Natalia Osińska

3) + Pawłowski Kamil- int. chrzestnej z rodz.

Środa 23.08.2023

7.00 1) + Marek Orzechowski

2) W pewnej intencji Bogu wiadomej

18.00  1) + Edward Sikorski

2) + Edward Woźniak

Czwartek 24.08.2023

7.00 + Józef Rzadkowolski

18.00 1) + Marianna Bajerska ( 1 r.śm.)

2) + Dariusz Mętlewicz- int. żony z rodz.

Piątek 25.08.2023

7.00 + Pelagia bystrzycka, Sabina Bilarska, zmarli z rodz. Musiał, Zofia Kwiatkowska, Krystyna Musiał

18.00 1) + Mirosława (20 r.śm.) i Grzegorz Kuska Katarzyna i Leon Rybak

2) + Edward Woźniak – int. Eli z rodziną

3) + Adam Żebrowski – int. Marka Dzika

Sobota 26.08.2023

7.00 1) + Krystyna Musiał

2) + Piotr Karczemny – int. chrzestnego z rodz.

15.00  Msza św. Dożynkowa

18.00  1) + Krzysztof Włodarzewski

2) + Zbigniew Górecki

Niedziela 27.08.2023

7.00  + Za Parafian

9.00 1) + Jerzy Sekretarski- int. kolega Adama z rodz.

2) + Mariusz Kołata ( 1 r.śm.)

11.00 + Estera Siborowska ( 19 r.śm.) i Tadeusz Siborowski

17.00 + Czesław Mikołajczyk ( 14 r.śm)