Poświęcenie pojazdów

Uroczyste poświęcenia pojazdów

Z racji przypadającego w sobotę (25 lipca) święta patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa w niedzielę 26 lipca po Mszach św. 7,00; 9,00; 11.00; 17,00 było uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie odbywało się wokół Placu Łokietka (i ulic przylegających) oraz wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 przy ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej).

Właściciel święconego pojazdu otrzymywał obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy, bądź zawieszkę ze Świętym Krzysztofem. Można było otrzymać także breloczek do kluczy ze Św. Krzysztofem. Otrzymując obrazek można było złożyć ofiarę na zakup dla misji środków transportu. Akcja św. Krzysztof, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, jest to apel, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek.