Boże Ciało 2020

W czwartek 11 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja tylko wokół Placu Łokietka. Plac został nagłośniony i bez problemu mogliśmy uczestniczyć w każdym miejscu na Skwerze Miejskim, zachowując wszelkie wymogi sanitarne czasu epidemii. I-ołtarz przy posesji pani Pochroń przygotowali mieszkańcy Guźlina; II-ołtarz od strony Urzędu Miejskiego - strażacy OSP Brześć Kuj. i pracownicy urzędu; III-ołtarz przy Figurze Matki Bożej przed plebanią, mieszkańcy bloków ul. Królewskiej.; IV-ołtarz przy krzyżu misyjnym przed świątynią - rodzice dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św., ministranci  oraz członkowie Odnowy w Duchu Św.

 

Dziękujemy za zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, z Gużlina, bloków ul. Królewskiej, rodzicom  dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. oraz członkom Odnowy w Duchu Św., ks. K. Włodarczykowi za własnoręcznie malowanie obrazów do ołtarzy i oczywiście  strażakom OSP Brześć Kuj. i pracownikom Urzędu Miejskiego za ciekawy pomysł i wykonanie ołtarza. Procesja po mieście i ołtarze były piękne a kwiaty misternie ułożone. Asysta i strażacy z wszystkich jednostek w komplecie. Orkiestra z BCK jak zwykle na poziomie. Było po królewsku.


więcej:

https://nwloclawek.pl/artykul/boze-cialo-2020-w-brzesciu/1013314