Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu pobłogosławione bły kreda, kadzidło i woda. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, w których przyjęliśmy światło Objawienia Chrystusa. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Modlitwy w intencji misji. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje.
Także i tym razem w naszej parafii miał miejsce uroczysty orszak Trzech Króli przed Mszą św. o 11,00. Zromadziliśmy się przed plebanią o 10,45, z której wyszli trzej królowie i wsiedli na konie i orszak dwukrotnie przeszedł wokół królewskiego Placu Łokietka i królowie przeszli przed wejście do świątyni i oddali hołd Jezusowi w żłóbku. Królewski Brześć po królewsku obchodzi takie ważne święto.

W święto Trzech Króli - o godz. 18,00  (po Mszy św. o 17,00) w kościele odbył się doroczny koncert kolęd pod patronatem Parafii, BCK i Towarzystwa Kulturalnego.